Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Daelim Besbi 125
Daelim Besbi 125

Skąd:

Polska, Wołomin

Dokąd:

Polska, Opole
Cena:
350,00 zł

Oszczędność:

197 zł
Przesyłki Piaggio X8 125
Piaggio X8 125

Skąd:

Polska, Wołomin

Dokąd:

Polska, Białystok
Cena:
300,00 zł

Oszczędność:

169 zł
Przesyłki Wfm 125
Wfm 125

Skąd:

Polska, Gniezno

Dokąd:

Polska, Sarnaki
Cena:
330,00 zł

Oszczędność:

211 zł
Przesyłki Suzuki Intruder 125
Suzuki Intruder 125

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Wrocław
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

416 zł
Przesyłki Yt capra
Yt capra

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Police
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

197 zł
Przesyłki SurRon Light Bee
SurRon Light Bee

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Mechnice
Cena:
170,00 zł

Oszczędność:

96 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok pozdrawiam

Kawasaki Z1000

Klient: Jolanta L.
,
Trasa: Gronau - Minty

Wszystko w jak najlepszym porządku - kontakt, realizacja, punktualność i elastyczność. Z pewnością wrócę do firmy pana Dominika. Dziękuje bardzo!!

Yamaha FJR 1300 AE

Klient: Dominik K.
,
Trasa: Warszawa - Mons

Polecam,

Suterek inwalidzki

Klient: Tadeusz C.
,
Trasa: Lipusz - Surowa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Duża liczba zleceń zamieszczanych na stronie Clicktrans.pl dotyczy transportu motocykli. Spore grono przewoźników specjalizuje się właśnie w transporcie motocykli i skuterów. Zlecenia często wystawiają osoby, które właśnie kupiły motocykl i chciałyby, aby ktoś dostarczył go do ich miejsca pobytu. Często transport zlecają też osoby zawodowo związane ze sprzedażą motocykli. Niektórzy motocykliści wybierający się w zagraniczne podróże wolą, aby motocykl został dostarczony do celu przez przewoźnika, szczególnie, jeżeli jest to miejsce położone daleko bądź trudno dostępne, jak na przykład archipelagi. Nie mają ochoty przebywać całej drogi motocyklem, a raczej cieszyć się jazdą już w miejscu docelowym, korzystają więc z ofert przewoźników. Jeżeli potrzebujesz przewoźnika, wystaw zlecenie w serwisie Clicktrans, zbierz oferty od przewoźników, wybierz najlepszą z nich i zamów transport. 

Rodzaje transportu

Sposób, w jaki przewozi się motocykl, powinien być dopasowany do rodzaju maszyny. Niektóre motory przewozi się znacznie prościej, przewóz innych jest o wiele bardziej skomplikowany. Zależy to między innymi od wymiarów, ciężaru oraz liczby pojazdów. Znaczenie ma też liczba oraz typy miejsc, do których można przymocować pasy. Część motocykli można dosyć prosto przymocować, w przypadku innych, zwłaszcza tych bardziej okrytych, trudniej znaleźć odpowiednie elementy do umieszczenia pasów. Jest to bardzo istotna kwestia, poprawne przymocowanie pojazdu jest kluczowe dla bezpieczeństwa transportu. 

Motocykle transportować można na kilka różnych sposobów. Często pojazd przewozi się w busie lub na przyczepie. Na rynku dostępne są specjalne przyczepy przeznaczone do przewozu motorów. Cechuje je to, że posiadają oparcie bądź uchwyt dla przedniego koła. Posiadają także najazd. Znajduje się na nich szyna, w której umieszcza się koła pojazdu, dzięki niej są ustabilizowane. Elementem przyczep motocyklowych są też specjalistyczne uchwyty do pasów. Jednak motor można przewieźć również na zwykłej przyczepie. Szczególnie istotne są mocne uchwyty do pasów, niełatwo je zastąpić. Jednak jeśli przyczepa nie jest wyposażona w najazd, warto użyć choćby mocną deskę i z jej pomocą wprowadzić motocykl na przyczepę. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, bo motocykl może spaść. Jeśli przyczepa nie jest dostosowana z myślą o przewozie motocykli, mocowanie będzie trochę trudniejsze. Są różne sposoby, ale jednym z najprostszych i najskuteczniejszych jest wykorzystanie czterech pasów. Dwóch używa się do przymocowania po bokach pojazdu, a kolejne dwa służą do tego, by uniemożliwić poruszanie z przodu do tyłu oraz odwrotnie. Pasy przełożyć można przykładowo przez kierownicę czy dolną półkę. Muszą być oparte na twardych, metalowych częściach. Nie zakłada się pasów na delikatnych częściach, takich jak manetki bądź szprychy. Należy również unikać miejsc, w których pasy mogą ocierać się o inne elementy i prowadzić do ich uszkodzenia. Dosyć szerokie czy długie pasy nie są potrzebne, najważniejsze jest, aby były mocne oraz odpowiednio dopasowane. Powinny posiadać stabilny mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie należy używać pasów z otwartym hakiem. Pasy używane przy transporcie motocykli czy skuterów muszą posiadać zamknięte zapięcie. Należy zapiąć je dość ciasno, tak, aby nie było luzów, ponieważ to może spowodować, że motocykl przechyli się w trasie. Jednakże nie jest zalecane także całkowite zaciśnięcie skoku zawieszenia, bo to, na dłuższych dystansach, prowadzi do usterki uszczelniaczy i wycieku oleju z amortyzatorów. Należy więc um

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Wołomin już od 110 zł!

Zleć transport motocykla