Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
69 000 przewoźników 69 000 przewoźników 69 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Świetna współpraca, wzorowy kontakt, wszystko na czas i w idealnym stanie. Szczerze polecam

Paczka x 56

Klient: Piotr B.
,
Trasa: Hamburg - Szczecin

Profesjonalnie, bez żadnych problemów, polecam!

Paczka z szynami. Długość 6m

Klient: Karol O.
,
Trasa: Zamysłowo - Miszewo

Wszystko w porządku, nie mam żadnych zastrzeżeń.

Paczka

Klient: Robert J.
,
Trasa: Kraków - Kutno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują wiele przesyłek jednocześnie, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Detale możesz uzgodnić z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe spakowanie ładunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a została dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,aby był jasny i czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paka zawiera parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji również możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, np. śruby, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym woreczku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy poszczególne rzeczy znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta tyczą się typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


By zlecić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują wiele przesyłek jednocześnie, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Detale możesz uzgodnić z oferentem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe spakowanie ładunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a została dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,aby był jasny i czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, można też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paka zawiera parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji również możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, np. śruby, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym woreczku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy poszczególne rzeczy znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta tyczą się typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Barnsley już od 30 zł!

Zleć transport paczek