Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry przewoznik. Wszystko poszlo bardzo sprawnie.

Auto osobowe nissan primiera p11 hatchback

Klient: Mateusz S.
,
Trasa: Bippen - Franknowo

mega czad mega kierowca cos pieknego w tym dniu cały plac stał na nogach o 22 a pani Krysia stanęla na bacznośc krzyczac ze hala sie wali - jednak opanowanie szofera spokoj i ciecie pedału sprawilo ze zapanował rozladunek na czas

4.5 metra wiosłowa

Klient: Paweł Ś.
,
Trasa: Lipno - Korczyna

Wszystko ok, przewoźnik słowny i dotrzymujący umowy. Pozdrawiam

Komoda drewniana w paczkach

Klient: Jakub M.
,
Trasa: Sulęcin - Łódź

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport pakunku, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują niemało przesyłek w tym samym czasie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Detale można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie przesyłki jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami a także pudłami. Wiele osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane długopisem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz napisać także czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także inne zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto w tym celu zastosować kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła albo z porcelany. Często przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, można także użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, kiedy dana paczka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, nóżki czy gwoździe, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać zerwany podczas przewozu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych paczek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


By zamówić transport pakunku, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują niemało przesyłek w tym samym czasie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Detale można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie przesyłki jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami a także pudłami. Wiele osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane długopisem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Adres możesz napisać także czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także inne zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto w tym celu zastosować kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła albo z porcelany. Często przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, można także użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, kiedy dana paczka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, nóżki czy gwoździe, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać zerwany podczas przewozu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych paczek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Sheffield już od 30 zł!

Zleć transport paczek