Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Paczka doszła cała. Co było bardzo ważne.

Paczka

Klient: Robert G.
,
Trasa: Tłuczewo - Zielona Góra

Towar szybko dostarczony. Odbiór na drugi dzień. Polecam!!!

Paczka x 2

,
Trasa: Hanower - Łódź

Polecamy Pana Piotra. Wszystko świetnie opisane i ladunek zgodnie z ustaleniami. Dziękuję za wybór naszej oferty przewozu.

Paczka

Klient: Piotr Ś.
,
Trasa: Poznań - Legnica

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz przesyłki, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest mała, warto z detalami ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele przesyłek równocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również daty. Detale możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, ale gdy znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne naklejki, napisane pisakiem teksty i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy i innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła czy porcelanowych. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, można też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna paka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie małe części, np. śrubki, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


By zlecić przewóz przesyłki, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest mała, warto z detalami ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele przesyłek równocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również daty. Detale możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, ale gdy znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie zniszczona po drodze, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne naklejki, napisane pisakiem teksty i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy i innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła czy porcelanowych. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, można też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna paka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie małe części, np. śrubki, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne elementy będą już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Bratysława już od 30 zł!

Zleć transport paczek