Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jak zawsze wszystko ok

Paczka x 2

Szybko i profesjonalnie. Zdecydowanie polecam!

Paczka x 15

Uczciwy, kulturalny, słowny, polecam w 100%!

Paczka

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport paczki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest mała, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą sporo paczek jednocześnie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można uzgodnić z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie przesyłki jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych bądź z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domach, można też wykorzystać bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka zawiera parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie drobne elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować parę rzeczy, na przykład książki, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zwykle opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


Aby zamówić transport paczki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy przesyłka jest mała, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą sporo paczek jednocześnie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można uzgodnić z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie przesyłki jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny oraz czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych bądź z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domach, można też wykorzystać bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka zawiera parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie drobne elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest parę mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować parę rzeczy, na przykład książki, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest właściwe określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zwykle opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Brema już od 30 zł!

Zleć transport paczek