Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super, profesjonalnie, bezpiecznie przewiezione pianino. Polecamy bez żadnych zastrzeżeń. Do tego miła obsługa , więc 5/5 pkt :).

Pianino Belarus

,
Trasa: Ostróda - Gdańsk

Rewelacja, ekspresowo, wg. ustaleń, punktualnie, informowanie o trasie i godz. dostarczenia na bieżąco, Pan Arkadiusz konkretny, uprzejmy, pomocny, taki powinien być przewoźnik, a do tego uśmiechnięty i życzliwy, szczerze polecam.

Szafa kolonialna 195 wysoka, 1 metr szeroka

,
Trasa: Przysucha - Grudziądz

szybko, sprawnie, bardzo dobry kontakt. szczerze polecam.

maska zderzak

,
Trasa: Luboń - Iwanowice Włościańskie

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz pakunku, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, trzeba szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej transportują wiele przesyłek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także terminy. Detale możesz ustalić z przewoźnikiem później, ale jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różne przylepki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego użyć styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domach, warto też zastosować bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy dana paka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, nóżki bądź wkręty, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport paczek nietypowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


By zlecić przewóz pakunku, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich kilka. Ustal wagę. Dane te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, trzeba szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej transportują wiele przesyłek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także terminy. Detale możesz ustalić z przewoźnikiem później, ale jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różne przylepki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był jasny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego użyć styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domach, warto też zastosować bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy dana paka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże oraz trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, nóżki bądź wkręty, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport paczek nietypowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Łomża już od 30 zł!

Zleć transport paczek