Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku, paczki na czas, bardzo dobra komunikacja. Polecam!

9 paczek kartonowych

Klient: Anna C.
,
Trasa: Calella - Kraków

Wszystko dotarło w taki stanie w jakim została zapakowane, polecam z całego serduszka :)

Dwa kartony, telewizor 43', gitara w futerale

Klient: Mateusz Z.
,
Trasa: Londyn - Lębork

wszystko w porządku , polecam :-)

1 bardzo duży karton

Klient: Marta C.
,
Trasa: Poznań - Sochonie

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują sporo paczek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej ustaw również daty. Detale można dogadać z przewoźnikiem później, ale jeśli znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona paczek

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do transportu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane długopisem teksty itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można w tym celu zastosować kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie małe części, np. śruby, nóżki czy gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, takich jak książki, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie istotnym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy posiadają jasno ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują sporo paczek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej ustaw również daty. Detale można dogadać z przewoźnikiem później, ale jeśli znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona paczek

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do transportu. Paczki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane długopisem teksty itp. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można w tym celu zastosować kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie małe części, np. śruby, nóżki czy gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, takich jak książki, koce, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie istotnym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko kurierzy posiadają jasno ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Polska już od 80 zł!

Zleć transport paczek