Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku , polecam

Paczka

Klient: Piotr D.
,
Trasa: Koziegłowy - Stoczek

Wszystko w porządku.

Paczka x 8

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Warszawa - Borówiec

GORĄCO POLECAM.......

Paczka

Klient: Mateusz G.
,
Trasa: Grzybiany - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport przesyłki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednakże nawet gdy przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej przewożą wiele paczek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Detale możesz ustalić z przewoźnikiem później, jednak jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je zawrzeć w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar rzeczy wybranych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z kartonami i pudłami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Często przydają się także rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, warto także użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy dana paczka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i mocne. W tej sytuacji także warto użyć narożniki ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie małe części, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie zawinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


Aby zamówić transport przesyłki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Tylko z pozoru wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednakże nawet gdy przesyłka jest mała, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej przewożą wiele paczek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Detale możesz ustalić z przewoźnikiem później, jednak jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je zawrzeć w formularzu i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar rzeczy wybranych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z kartonami i pudłami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Często przydają się także rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, warto także użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy dana paczka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i mocne. W tej sytuacji także warto użyć narożniki ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie małe części, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie zawinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Southampton już od 30 zł!

Zleć transport paczek