Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko terminowo i zgodnie z umową..Polecam.

Renault Megane

Bardzo szybka dostawa, pełen profesjonalizm! Polecam i skorzystam na pewno w przyszłości.

Peugeot Boxer L2H2

Wszystko przebiegło według planu. Polecam

Renault 5

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ i wymiary przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ i wymiary przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Southampton już od 300 zł!

Zleć transport samochodu