Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację.

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewoźnik godny polecenia

Dwa samochody (Peugeot karoseria na wózku I BMW)

,
Trasa: Greifenstein - Rybnik

Jestem zadowolony z przewoźnika! Wszystko w jak najlepszym porządku

Caddy

Klient: Mariusz J.
,
Trasa: Warszawa - Grzybiany

Wszystko poszło sprawnie i miło,Bardzo dziękuję za pomoc. Polecam!

audi tt

,
Trasa: Budapeszt - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych punktów i przygotować niezbędne papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ oraz rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych punktów i przygotować niezbędne papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ oraz rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Brodnica już od 300 zł!

Zleć transport samochodu