Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam w 100%%

Peugeot 207 kombi

Klient: Robson R.
,
Trasa: Vaux-sur-Mer - Zgorzelec

Wszystko ok, transport w umówionym terminie, cena zgodna z umówioną przed wykonaniem zlecenia.

Auto osobowe

Klient: Marek M.
,
Trasa: Bremerhaven - Bydgoszcz

Wszystko OK. Polecam. Transport wykonany terminowo i zgodnie z ustaleniami. Bardzo dobry kontakt. POLECAM.

Ford Scorpio

Klient: Klaudia S.
,
Trasa: Jasień - Gdańsk

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając transport auta firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych spraw i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Przydatna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i rozmiar transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając transport auta firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych spraw i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Przydatna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i rozmiar transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Polska już od 490 zł!

Zleć transport samochodu