Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko Ok. Polecam

Renault Clio

Klient: Piotr T.
,
Trasa: Wrocław - Reguły

polecam

opel mokka 2szt

Klient: Szymon F.
,
Trasa: Heidenheim - Inowrocław

Generalnie wszystko w porządku :) . Ale jak piszę że wóz jest niski to jest niski i na starego sprintera nie ma szans bez pomocy wjechać !! Pozdrawiam

Alfa 156

Klient: Konrad G.
,
Trasa: Legnica - Piła

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Świecie już od 300 zł!

Zleć transport samochodu