Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Punktualny i rzetelny. Dziekuje

3 pokoje

Klient: Marek K.
,
Trasa: Frankfurt nad Menem - Warszawa

wszystko OK można polecić tego dostawcę ! pozdrawiam Rafał

szafa

Klient: Tadeusz C.
,
Trasa: Wręcza - Goleniów

Wszystko ok. Pozdrawiam

osobowe

,
Trasa: Hamburg - Olsztyn

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów a także przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania samochodu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów a także przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania samochodu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Charleroi już od 300 zł!

Zleć transport samochodu