Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Transakcja przebiegła według planu, polecam jak najbardziej!

Volkswagen Golf

Klient: Karol C.
,
Trasa: Wrocław - Oslo

Polecam

BMW 3 Series

,
Trasa: Graz - Mińsk Mazowiecki

Transport poszedł sprawnie i w umówionym terminie. Bardzo dobry kontakt z przewoźnikiem. Polecam!!

BMW 3 Series x 1, Opel Corsa x 1

Klient: Adam G.
,
Trasa: Bochum - Szamotuły

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku kluczowych spraw a także mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych i spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj i wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku kluczowych spraw a także mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych i spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj i wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Liege już od 300 zł!

Zleć transport samochodu