Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Znakomity kontakt, dobra cena, bezpieczny i punktualny transport. Bardzo sympatyczny kierowca.

BMW 4 Series

Klient: Jacek M.
,
Trasa: Gdynia - Lgota

Bardzo szybko odpowiada i natychmiast chce podstawiać auto

Fiat Ducato

Klient: Paweł G.
,
Trasa: Wołów - Warszawa

Wszystko ok. Bardzo dobry kontakt. Płatność zgodnie z umową. Polecam jako kontrahenta

Fiat Panda

,
Trasa: Inzigkofen - Lubaczów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów oraz przygotować niezbędne papiery.

 

Opis samochodu

Kluczowa w transporcie pojazdów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów oraz przygotować niezbędne papiery.

 

Opis samochodu

Kluczowa w transporcie pojazdów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Bruksela już od 300 zł!

Zleć transport samochodu