Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko jak najbardziej ok

BMW

Klient: Sylwia I.
,
Trasa: Grudziądz - Lublin

Transport odbył się bez żadnych problemów a do tego błyskawicznie. Serdecznie polecam.

Toyota Auris

Klient: Tomasz C.
,
Trasa: Mullingar - Kraków

Szybko, sprawnie i bez jakichkolwiek problemów. Pełen profesjonalizm

Audi A8

Klient: Bartosz K.
,
Trasa: Niederkrüchten - Szczecin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport samochodu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów a także przygotować niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Bardzo ważna w transporcie samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport samochodu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów a także przygotować niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Bardzo ważna w transporcie samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Cork już od 300 zł!

Zleć transport samochodu