Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

Fiat Bravo

,
Trasa: Monachium - Kielce

Dziekujemy za zlecenie. Pozytyw również

MAZDA 6

,
Trasa: Nykøbing Sjælland - Tarnów

Sprawnie szybko bez problemow i nie drogo.. Polecam.

PEUGEOT 206

Klient: Bartek J.
,
Trasa: Kłodzko - Opole

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej warto dopilnować kilku ważnych punktów oraz mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej warto dopilnować kilku ważnych punktów oraz mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Dublin już od 300 zł!

Zleć transport samochodu