Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w ustalonym terminie, , sympatyczny przewoźnik, bardzo dobry kontakt, kotki dojechały całe i zdrowe. Polecam

2 koty

Klient: Roman G.
,
Trasa: Warszawa - Iffezheim

100% satysfakcji.Szybko,sprawnie,dobry kontakt. Polecam przewoznika. Dziękuje

Owczarek niemiecki 6 mcy

Klient: Roman G.
,
Trasa: Kruzy - Leszno

Jak najbardziej Polecam przewoźnika. Piesek dotarł cały i zdrowy :)

1 kundelek

Klient: Ryszard S.
,
Trasa: Clifden - Gdańsk

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest także podanie wagi i szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest także podanie wagi i szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Cork już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt