Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pierwszy raz korzystałem z transportu pojazdu na większe odległości. Jestem pozytywnie zaskoczony. Kontakt - super Cena - super Transport - super Z czystym sumieniem POLECAM

honda civic

Klient: Roman W.
,
Trasa: Gdańsk - Poznań

Wszystko szybko,sprawnie,bez niespodzianek. Pozytywne jest to za na biezaco bylem informowany o transporcie. Polecam bardzo.

Audi 100

Klient: Andrzej P.
,
Trasa: Brema - Olsztynek

Wszystko według ustaleń, polecam.

honda accord

Klient: Dawid W.
,
Trasa: Alvesta kommun - Ruda Śląska

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku istotnych kwestii a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku istotnych kwestii a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Ferrol już od 300 zł!

Zleć transport samochodu