Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Caly czas w kontakcie , OK

honda crv

,
Trasa: Mannheim - Kraków

Mega Pozytyw - człowiek pomocny i ogarnięty

Lexus ls400

Klient: Adrian K.
,
Trasa: Ostrowiec Świętokrzyski - Lubiń

Wszystko jak najbardziej Ok ! Polecam !

Ford fiesta

Klient: Witold W.
,
Trasa: Wuppertal - Bielsko-Biała

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, jak również długości trasy. Zlecając przewóz auta firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych spraw oraz przygotować niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, instrukcje odnośnie formalności celnych a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą również samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar transportowanego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, jak również długości trasy. Zlecając przewóz auta firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych spraw oraz przygotować niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, instrukcje odnośnie formalności celnych a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą również samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar transportowanego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Santiago de Compostela już od 300 zł!

Zleć transport samochodu