Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, jak najbardziej polecam. Miła obsługa telefoniczna jak i kierowca który przyjechał po samochód. Na czas i w przystępnej cenie.

Skoda Octavia

Klient: Mateusz P.
,
Trasa: Utrechtse Heuvelrug - Myszków

Zgodnie z ustaleniami. Polecam Wszystkim

Lancia Ypsilon

Klient: Janusz F.
,
Trasa: Berlin - Katowice

Wszystko poszło dobrze, 0 problemów, polecam

Volvo V70

Klient: Tomasz M.
,
Trasa: Schmitten - Nowa Wieś

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie wiesz ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie wiesz ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Vigo już od 300 zł!

Zleć transport samochodu