Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wspaniała obsługa , bezproblemowa komunikacja , widać że zależy dostawcy na swojej robocie / polecam i sam skorzystam w najbliżej okazji .

CHEVROLET CAPTIVA

Klient: Dariusz S.
,
Trasa: Kamienna Góra - Płońsk

Do transakcji nie doszło. Samochód nie został kupiony. Kontakt ze zleceniodawcą bardzo dobry.

VW Sharan 2,0 TDI

Klient: Karol B.
,
Trasa: Pinneberg - Żuromino

Szybko, sprawnie, solidnie. Bardzo dobry kontakt i realizacja w ustalonym terminie. POLECAM !!!

Peugeot 508 sw

Klient: Dawid J.
,
Trasa: Gdańsk - Kraków

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi warto dopilnować kilku ważnych spraw a także przygotować niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault czy Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi warto dopilnować kilku ważnych spraw a także przygotować niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault czy Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Lille już od 300 zł!

Zleć transport samochodu