Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody na trasie Francja-Polska:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Od samego kontaktu po samą realizację oceniam firmę bardzo bardzo pozytywnie a przede wszystkim profesjonalnie.Wszystko na czas,kontakt na bieżąco,autko odebrane ,przywiezione pod sam dom,rozladowane,naprawdę tak trzymać:) dzięki wielkie, polecam!!!

Citroen c5

Klient: Kamil D.
,
Trasa: Poilly-lez-Gien - Kępno

Bardzo konkretny i uczciwy przewoźnik, tak jak obiecał tak było. Kontakt na każdym etapie transportu. Na pewno jeszcze skorzystam. POLECAM !

do przewiezienia Fiat 500

Klient: Anna K.
,
Trasa: Nicea - Karczew

Wszystko sprawnie załatwione, polecam w 100%.

BMW X3

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Le Boulou - Kielce

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta wiąże się z koniecznością spełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, instrukcje odnośnie formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta wiąże się z koniecznością spełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, instrukcje odnośnie formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Francja już od 300 zł!

Zleć transport samochodu