Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porządku. Solidny przewoźnik, cały czas byliśmy w kontakcie. Wszystko zostało załatwione zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Polecam współprace z tym przewoźnikiem.

HYUNDAI I20

Klient: Michał W.
,
Trasa: Nicea - Poznań

Polecam. Przebieg transportu bezproblemowy

Peugeot 201

Klient: Marcin W.
,
Trasa: Nicea - Opole

Transakcja przebiegla pomyslnie. Rzetelna firma, szybko, fachowo, polecam.

Opel zafira

Klient: Daniel S.
,
Trasa: Neckarsulm - Tarnów

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta wiąże się z koniecznością dopełnienia określonych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku istotnych punktów a także mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta wiąże się z koniecznością dopełnienia określonych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku istotnych punktów a także mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Nicea już od 300 zł!

Zleć transport samochodu