Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko jak najbardziej pozytywnie także polecam gorąco

Renault Laguna

,
Trasa: Płock - Mosina

Bez zastrzeżeń.

Chevrolet TrailBlazer

Klient: Paweł K.
,
Trasa: Kłodzko - Czeladź

Polecam każdemu takiego usługodawcę. Terminowo, bez problemów i jeszcze pogadać można było na wspólne tematy.

gaz 69

Klient: Adam S.
,
Trasa: Łubianka - Kije

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej warto dopilnować kilku kluczowych kwestii a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie samochodu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar transportowanego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej warto dopilnować kilku kluczowych kwestii a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie samochodu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar transportowanego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Lizbona już od 300 zł!

Zleć transport samochodu