Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

Peugeot 308SW

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Zella-Mehlis - Rozwalona Chata

Wszystko ok. Polecam

Ford Fiesta

Klient: Adam G.
,
Trasa: Augsburg - Puławy

Konkretny przewoźnik.

Skoda roomster Tychy - Gorzów Wlkp.

Klient: Jonda K.
,
Trasa: Tychy - Gorzów Wielkopolski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także cena transportu, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając przewóz auta firmie transportowej warto dopilnować kilku kluczowych kwestii a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa musi mieć komplet papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także cena transportu, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając przewóz auta firmie transportowej warto dopilnować kilku kluczowych kwestii a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa musi mieć komplet papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Lucerna już od 300 zł!

Zleć transport samochodu