Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybka i sprawna realizacja zlecenia, bezproblemowy kontakt. Polecam!

DACIA DOKKER

Klient: Marek G.
,
Trasa: Włocławek - Saarbrücken

ok....polecam.....

OPEL ZAFIRA

Klient: Kamila P.
,
Trasa: Klein Belitz - Lubartów

Witam serdecznie! Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu, serdecznego i rzetelnego podejścia Pana Christiana! Cały czas- w jedną i drugą stronę- kontakt nawet z transmisją położenia. Krok po kroku! Można zaufać! Polecam szczerze! Joanna

BMW 118D

,
Trasa: Borest - Poznań

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Oviedo już od 300 zł!

Zleć transport samochodu