Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z ustaleniami.

citroen jumpy

Klient: Dawid J.
,
Trasa: Brzeznica k Skawiny - Wrocław

Wszystko zgodnie z ustaleniami.

3x TOYOTA

,
Trasa: Szczecin - Mościska

Wszystko zgodnie z ustaleniami.

3x TOYOTA

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Kobiór - Sieraków

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport pojazdu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Jeśli nie wiesz jak dużo waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport pojazdu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Jeśli nie wiesz jak dużo waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Radom już od 300 zł!

Zleć transport samochodu