Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK. Polecam

Paleta x 3

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Strzelce Krajeńskie - Willich

Wszystko na czas i bez problemów. Pozdrawiam

łyżka minikoparki

,
Trasa: Nowa Wieś - Jankowice

Zdecydowanie polecam !!!! Profesjonalne podejscie do oferowanej usugi bardzo dobry kontakt z kierowca. Napewno skorzystam w najblizszym czasie

Paczka x 25

Klient: Daniel W.
,
Trasa: Chojnów - Tamworth

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest drobna, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele paczek w tym samym czasie, więc muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej wyznacz także daty. Szczegóły możesz ustalić z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania zlecenia, możesz je dodać na stronie i podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z kartonami i pudłami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy supermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był wyraźny i zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła bądź porcelanowych. Często przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto także wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paka zawiera kilka małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile chroniące. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy poszczególne przedmioty będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą standardowych przesyłek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


Aby zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest drobna, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą wiele paczek w tym samym czasie, więc muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej wyznacz także daty. Szczegóły możesz ustalić z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania zlecenia, możesz je dodać na stronie i podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z kartonami i pudłami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy supermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był wyraźny i zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu zastosować styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła bądź porcelanowych. Często przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto także wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paka zawiera kilka małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile chroniące. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, na przykład książki, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy poszczególne przedmioty będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą standardowych przesyłek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Radom już od 30 zł!

Zleć transport paczek