Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko okej.polecam !

Jeep Grand Cherokee

Klient: Paweł K.
,
Trasa: Grudziądz - Truskolasy

Dobry kontakt, rzetelność i punktualność. Polecam.

Suzuki Swift

Klient: Antoni W.
,
Trasa: Borbeck - Swarzędz

Wszystko jak najbardziej profesjonalnie. Zdjęcia przy odbiorze i bardzo dobry kontakt . POLECAM

Ford Mustang

Klient: Jacek M.
,
Trasa: Leszno - Białystok

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii a także mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii a także mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Tarnów już od 300 zł!

Zleć transport samochodu