Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam przewoźnika! Wszystko jak należy.

zlece transport rocznego pieska

,
Trasa: Warszawa - Londyn

Polecam firmę Harley Pets Michał Komorowski. Przewieźli mi pieska do Hiszpanii. Piesek zdrowy zadowolony. Cały czas miałam kontakt z Panem Michałem. Dostawałam zdjęcia ze spacerów na postojach. Dobra firma przewozowa

1 maltańczyk

Klient: Michał K.
,
Trasa: Warszawa - Alicante/Alacant

Świetny kontakt! Miałam gwarancje ze mój pies jest w dobrych rękach przez cała podróż! Bardzo sprawny przewóz :) Stanowczo polecam Pana Michała!

Jeden cocker spaniel o wadze 12 kg

Klient: Michal M.
,
Trasa: Warszawa - Londyn

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest także podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować możesz także pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz estymowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie detale dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest także podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować możesz także pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz estymowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Hanower już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt