Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko bylo w porzadku.Dziekuje za dowiezienie mnie razem z kotem i moimi rzeczami w szybki i przyjemny sposob.Polecam!!!

1 kot

,
Trasa: Kilkenny - Perth

Wszystko OK, polecam

pies, szczeniak

,
Trasa: Wilkowisko - Limerick

Wszystko super,jestem bardzo zadowolony z przebiegu transakcji

Szczenię bulmastif

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Ozorków - Hamburg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest również podanie wagi i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz też zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie detale dotyczące transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest również podanie wagi i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz też zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Konstanca już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt