Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo ładne podejście do zwierząt. Szczeniaczek rasy Samoyed został przetransportowany w bardzo profesjonalny sposób. Przez całą podróż miał super opiekę. Dostawałam zdjęcia oraz filmy z podróży. Dziękuję i bardzo polecam

Słodziutki szczeniaczek

Super kontakt wspaniała obsługa piesek dotarł w komfortowych warunkach polecam serdecznie przewoźnika i dodam że dotarł sporo przed umówionym czasem

Pies

Wszystko przebiegało zgodnie z umową. Więcej takich ludzi. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

Kot

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można też zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację a także szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można też zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację a także szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Moskwa już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt