Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport żywności lub produktów rolnych. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą żywność i produkty rolne.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno wykonane przewozy żywności i produktów rolnych:

Przesyłki Parnik gospodarczy
Parnik gospodarczy

Skąd:

Polska, Wołomin

Dokąd:

Polska, Goryń
Cena:
250,00 zł

Oszczędność:

160 zł
Przesyłki Koła do koparki
Koła do koparki

Skąd:

Holandia, 't Zand

Dokąd:

Polska, Lesica
Cena:
990,00 zł

Oszczędność:

717 zł
Przesyłki Rosliny doniczkowe
Rosliny doniczkowe

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Belgia, Ghlin
Cena:
450,00 zł

Oszczędność:

288 zł
Przesyłki Kwiaty i drzewa
Kwiaty i drzewa

Skąd:

Polska, Krzewie Małe

Dokąd:

Niemcy, Seevetal
Cena:
500,00 zł

Oszczędność:

587 zł
Przesyłki Drzewa Graby
Drzewa Graby

Skąd:

Polska, Wróblew

Dokąd:

Polska, Zalasewo
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

171 zł
Przesyłki 4 pojemniki o wymiarach 60x40x30 każdy
4 pojemniki o wymiarach 60x40x30 każdy

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Jastarnia
Cena:
150,00 zł

Oszczędność:

109 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku, polecam.

Miód 4 wiadra

Klient: Adrian M.
,
Trasa: Olkusz - Gorawino

Wszystko super! Bardzo dobry kontakt od załadunku aż po rozładunek, rzetelność, szybka realizacja. Z pełną odpowiedzialnością polecam Pana Daniela jako profesjonalnego partnera w zakresie usług transportowych.

Słupki ogrodzeniowe 400szt.

Klient: Daniel W.
,
Trasa: Kobyłka - Kamieniec Wrocławski

bardzo polecam! :)

plaster drewna

Klient: Piotr D.
,
Trasa: Warszawa - Wrocław

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Co warto wiedzieć o transporcie żywności i produktów rolnych?

Planujesz przewiezienie artykułów żywnościowych? Poszukujesz firmy, która zadba o ten niezwykle delikatny oraz znaczący towar? Kluczem do sukcesu w przewozie żywności jest przemyślany wybór przewoźnika. Zdecyduj się na sprawdzonego przewoźnika spośród licznych firm dostępnych na Clicktrans.pl. 

Transport żywności to pojęcie dosyć ogólne. Może dotyczyć przewozu zboża, nabiału, roślin, produktów mięsnych, napojów alkoholowych bądź produktów mrożonych. W transporcie jedzenia pod żadnym pozorem nie można sobie pozwolić na odstępstwa od ustalonych norm. Jednocześnie czas, jak również warunki transportu mają ogromne znaczenie. Spożywka musi być przewieziona na czas, aby nie spowodowała dolegliwości zdrowotnych u ludzi. Tutaj czas to nie tylko pieniądz, ale także zdrowie. Więc tempo, ale również sposób transportu ma spore znaczenie.

W czym transportowana jest żywność?

Żywność powinna być transportowana w odpowiednio przystosowanych do tego samochodach. Firmy przewozowe muszą przestrzegać prawnych regulacji. Pojazdy, których używa się w przewozie artykułów spożywczych muszą być zatwierdzone przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny. A jeśli przewoźnik planuje transportować mięso lub produkty pochodzenia zwierzęcego – pojazdy należy zarejestrować w Głównym Inspektoracie Weterynaryjnym. Ponadto, kierowca powinien posiadać ważną książeczkę sanepidowską, a wszystkie artykuły  pochodzenia nieroślinnego powinny zostać odnotowane przez powiatowego doktora weterynarii.

W jakich samochodach przewozi się rzeczy do zjedzenia? Pojazdy transportujące żywność najłatwiej podzielić na chłodnicze i grzewcze. Istnieje kilka rodzajów pojazdów chłodzących. Pierwsze to pojazdy izotermiczne, które nie posiadają własnego mechanizmu chłodzenia, lecz przynajmniej mają izolowane ściany. Dzięki nim  przewożone produkty utrzymują właściwą temperaturę. Kolejna kategoria to pojazdy chłodnicze. One także posiadają izolowane ściany i dach, lecz wyróżnia je system chłodzenia mechanicznego (opartego na agregacie sprężarkowym), który utrzymuje wewnątrz pojazdu temperaturę nawet do -20°C. Poza tym w przewozie stosuje się również lodownie, które także posiadają izolowane ściany, jednakże odróżnia je odmienny mechanizm chłodzenia oparty, przykładowo na lodzie lub skroplonych gazach.

Jakie istnieją zasady transportu żywności?

Niektóre produkty, np. ryby mrożone czy lody z oczywistych powodów muszą być transportowane w temperaturze poniżej 0. Jednak nie należy zakładać, że dotyczy to każdego rodzaju jedzenia. Mięso, masło, przetwory mleczne bądź produkty rolne nie wymagają transportu w chłodni, jednak z reguły muszą być transportowane w temperaturze podobnej do tej, która panuje w typowych lodówkach. Właściwe warunki i sposoby przewozu produktów spożywczych określa kilka dokumentów. Numerem jeden jest ustawa o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia z 11.05.2011 r. a także rozporządzenia do niej wydane. Każda osoba z branży spożywczej musi zapoznać się z tymi regulacjami.

Transport produktów spożywczych z firmą transportową

Przewóz żywności wymaga wykorzystania wyspecjalizowanej firmy transportowej. Tego nie można zrobić na własną rękę. Podczas poszukiwań zwróć uwagę, czy przewoźnik ma wszystkie niezbędne pozwolenia i odpowiedni pojazd. Przekaż konkretne wytyczne dotyczące temperatury i warunków przewozu towaru.Upewnij się, że przewoźnik przyjął do wiadomości wszystkie wytyczne do zlecenia. Im więcej szczegółów podasz, tym większa szansa na udany transport. Rekomend

Szukasz transportu?

Transport żywności i produktów rolnych Portugalia już od 200 zł!

Zleć transport