Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK. Zadnych problemow. Polecam

Kartony 1–5, Okno x 5

,
Trasa: Opole - Weert

Punktualny i kulturalny przewoźnik. Bardzo dobry kontakt. Duża przesyłka (ok. 30 kartonów i dwuosobowe łóżko) szybko dotarła do celu. Serdecznie polecam!

Umzugskisten 11–20, Doppelbett mit Matratze x 1

Klient: Marcin K.
,
Trasa: Monachium - Tworóg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, stresującym nastrojem a także niekończącą się listą zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a także płynnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję działania, rozsądnie a także spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy pamiętać, aby wszystkie paczki zostały wcześniej uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest spisać listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w docelowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać liczbę i wielkość sprzętów oraz pakunków. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Trzeba także zadbać o odpowiednie chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby szkło, obrazy, talerze, a także stare meble. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej można przewieźć, mniejsze jest także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby materiałowe lub worki. Worki są mniej kosztowne i dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować należy także kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie i składanie mebli, zabezpieczenie i sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Koszta przenosin zależą od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, stresującym nastrojem a także niekończącą się listą zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a także płynnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję działania, rozsądnie a także spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy pamiętać, aby wszystkie paczki zostały wcześniej uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest spisać listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w docelowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać liczbę i wielkość sprzętów oraz pakunków. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Trzeba także zadbać o odpowiednie chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby szkło, obrazy, talerze, a także stare meble. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej można przewieźć, mniejsze jest także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby materiałowe lub worki. Worki są mniej kosztowne i dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować należy także kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie i składanie mebli, zabezpieczenie i sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Koszta przenosin zależą od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Austria już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę