Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko OK można polecić tego dostawcę ! pozdrawiam Rafał

szafa

Klient: Tadeusz C.
,
Trasa: Wręcza - Goleniów

Bardzo pozytywnie!

1

Klient: Marek H.
,
Trasa: Wiedeń - Wrocław

sprawnie działa polecam

Citroen C2

Klient: Dariusz P.
,
Trasa: Kamień - Obryte

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej łączymy z chaosem, stresującą atmosferą a także bardzo długim spisem zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko oraz sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie koncepcję działania, rozsądnie i bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej pamiętać, aby nasze rzeczy były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje pakunki dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz znacznej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie kartonów w nowym mieszkaniu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę oraz wielkość sprzętów oraz pakunków. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, jak na przykład szkło, obrazy, talerze, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy można je rozmontować. Meble w częściach łatwiej będzie transportować, spada również niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, ceramika, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych a także w sieci. Do pakowania drobiazgów i rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby z materiału albo worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się albo też że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować należy także kwiaty. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku jest coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie ustal dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie i montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść przedmioty a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują również własne materiały do pakowania, na przykład worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej łączymy z chaosem, stresującą atmosferą a także bardzo długim spisem zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko oraz sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie koncepcję działania, rozsądnie i bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej pamiętać, aby nasze rzeczy były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje pakunki dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz znacznej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie kartonów w nowym mieszkaniu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę oraz wielkość sprzętów oraz pakunków. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, jak na przykład szkło, obrazy, talerze, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy można je rozmontować. Meble w częściach łatwiej będzie transportować, spada również niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, ceramika, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych a także w sieci. Do pakowania drobiazgów i rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby z materiału albo worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się albo też że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować należy także kwiaty. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku jest coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie ustal dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie i montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść przedmioty a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują również własne materiały do pakowania, na przykład worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Wiedeń już od 150!

Zleć przeprowadzkę