Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko super, transport zrealizowany i bezproblemowy, bardzo dobry kontakt z przewoźnikiem

Kartony 21–30, Biurko średnie x 1, Rower x 1, Komoda mała x 2, Suszarka do ubrań x 1, Deska do pras

,
Trasa: Trzebnica - Vantaa

Mega pozytyw. Panowie bardzo pomocni i zaangażowani a do tego bardzo sympatyczni :). Polecam w 100%

Kartony 1–5, Sofa trzyosobowa x 1, Łóżko podwójne z materacem x 1, Łóżko dla dzieci x 2, Stół kuche

,
Trasa: Warszawa - Jabłonna

Wszystko sprawnie i rzetelnie zalatwione, Polecam

Kartony 21–30

Klient: Bartosz P.
,
Trasa: Wrocław - Burgas

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z nieładem, stresującym nastrojem a także rozbudowanym spisem rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także płynnie. Wystarczy ułożyć plan działania, rozważnie i spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy trzeba dopilnować, aby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest spisać rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie kartonów w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele konkretnych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę oraz wymiary mebli i paczek. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak szkło, obrazy, miski, oraz część mebli. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem jest to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak książki, płyty, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Z pewnością będzie potrzebna znaczna liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Niejednokrotnie markety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonów. Kupisz je w wielu sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną lub że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się też kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub wymagającego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Starannie ustal daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie codziennie znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z nieładem, stresującym nastrojem a także rozbudowanym spisem rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także płynnie. Wystarczy ułożyć plan działania, rozważnie i spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy trzeba dopilnować, aby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest spisać rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie kartonów w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele konkretnych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę oraz wymiary mebli i paczek. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak szkło, obrazy, miski, oraz część mebli. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem jest to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak książki, płyty, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Z pewnością będzie potrzebna znaczna liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Niejednokrotnie markety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonów. Kupisz je w wielu sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną lub że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się też kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub wymagającego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Starannie ustal daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie codziennie znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Grecja już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę