Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

bardzo -sprawnie , bezpiecznie , Polecam

Paczka

,
Trasa: Marki - Sierpc

GORĄCO POLECAM.......

Paczka

Klient: Mateusz G.
,
Trasa: Grzybiany - Warszawa

Sprawnie, fantastyczny kontakt, towar na czas. Bardzo polecam!

Paleta plandeka rulon 300 cm

Klient: Artur S.
,
Trasa: Gliwice - Krapkowice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest mała, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą wiele paczek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można ustalić z przewoźnikiem później, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne naklejki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był wyraźny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku także możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne części, np. śruby, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Gdy wszystkie elementy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków podczas przewozu. Ciężar paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


By zamówić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest mała, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą wiele paczek równocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można ustalić z przewoźnikiem później, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne naklejki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, niecienkim markerem. Byle,by był wyraźny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku także możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne części, np. śruby, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Gdy wszystkie elementy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków podczas przewozu. Ciężar paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Grecja już od 80 zł!

Zleć transport paczek