Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super przewoźnik, wszystko sprawnie i dostarczone na drugi dzień!!!

Garaż

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Woking - Kraków

Bardzo profesjonalne podejscie, wszystko zgodnie z ustaleniami, mila wspolpraca. Szczerze polecam

2

Klient: Marcin W.
,
Trasa: Brighton - Tarnobrzeg

Wszystko Super!! Jak najbardziej polecam ! 100%

Części samochodowe z Krakowa Polska >>>>> Dammarie-les-Lys 77190 Francją

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Kraków - Melun

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem oraz rozbudowaną listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby przewożone paczki były uporządkowane i oznaczone. Najlepiej spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny często oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi znać liczbę a także rozmiary sprzętów oraz kartonów. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, instalacje artystyczne, ceramika, jak również część mebli. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, mniejsze jest również prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, ceramika, figurki itp. przydadzą się kartony. Z pewnością będzie potrzebna znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Często sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby materiałowe albo worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną lub że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować trzeba też rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku znajduje się coś nietypowego lub wymagającego specjalnej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Precyzyjnie ustal dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść kartony oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też swoje opakowania, takie jak worki, kartony itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem oraz rozbudowaną listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby przewożone paczki były uporządkowane i oznaczone. Najlepiej spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny często oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi znać liczbę a także rozmiary sprzętów oraz kartonów. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, instalacje artystyczne, ceramika, jak również część mebli. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, mniejsze jest również prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, ceramika, figurki itp. przydadzą się kartony. Z pewnością będzie potrzebna znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Często sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby materiałowe albo worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną lub że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować trzeba też rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku znajduje się coś nietypowego lub wymagającego specjalnej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Precyzyjnie ustal dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść kartony oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też swoje opakowania, takie jak worki, kartony itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Ingolstadt już od 150!

Zleć przeprowadzkę