Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki na trasie Niemcy-Polska:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam!

Przeprowadzka połowa busa blaszki 8m3

Klient: Leszek K.
,
Trasa: Rugby - Ostróda

Bardzo polecam przewoźnika. Bardzo dobry kontakt, uprzejmi ludzie i szybka obsługa. Zaradny i profesjonalny. Dobra robota Panowie :) pozdrawiam!

Kartony 31–50, mała szafka stojąca z szufladkami x 1, Materac podwójny x 1, Rama łóżka - rozłożona

Klient: Marcin K.
,
Trasa: Liverpool - Warszawa

Szybko, tanio, profesjonalnie

Kartony 11–20, Komoda duża x 1

Klient: Sylwia Z.
,
Trasa: Manchester - Żory

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem i rozbudowanym spisem rzeczy do zrobienia. Jednak sprawnie zaplanowana przeprowadzka może przebiec bezstresowo oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zatroszczyć się, aby wszystkie kartony były uporządkowane i opisane. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie rzeczy przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym domu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi poznać liczbę oraz rozmiary mebli i kartonów. Sporządzenie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak elementy szklane, dzieła sztuki, naczynia, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, ceramika, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Z pewnością zastosowanie znajdzie duża liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Często hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach remontowych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów i rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby materiałowe i worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno spakować powinno się też rośliny. Pojemniki, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego lub potrzebującego wyjątkowej ostrożności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Dokładnie określ terminy, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty oraz na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem i rozbudowanym spisem rzeczy do zrobienia. Jednak sprawnie zaplanowana przeprowadzka może przebiec bezstresowo oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zatroszczyć się, aby wszystkie kartony były uporządkowane i opisane. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie rzeczy przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym domu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi poznać liczbę oraz rozmiary mebli i kartonów. Sporządzenie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak elementy szklane, dzieła sztuki, naczynia, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, ceramika, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Z pewnością zastosowanie znajdzie duża liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Często hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu sklepach remontowych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów i rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby materiałowe i worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno spakować powinno się też rośliny. Pojemniki, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego lub potrzebującego wyjątkowej ostrożności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Dokładnie określ terminy, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty oraz na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Niemcy już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę