Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

bardzo przyjazny kierowca, pomógł załadować rzeczy, dojechał bezpiecznie. Wszystkim polecam :)

Kartony 6–10, Garderoba x 1

Klient: Łukasz K.
,
Trasa: Warszawa - Wrocław

Wszystko profesjonalnie i na czas, przedmioty w dobrym stanie, pomoc przy ladowaniu i wyladowaniu, dobra komunikacja. Ogolnie super, bardzo polecam i dziekuje Panu Lukaszowi :)

Boxes 21–30, Large painting x 1

Klient: Łukasz B.
,
Trasa: Stoke-on-Trent - Warszawa

Jestem bardzo zadowolona! Zaladunek i transport odbyl sie bardzo sprawnie, punktualnie, swietny kontakt z panem Michalem. Na wszystkie moje pytania odpowiadal szybko i rzeczowo. Bardzo polecam i jesli bedzie potrzeba sama chetnie znowu skorzystam.

Kartony 31–50, Zamrazarka z 5 szufladami (135/60/60cm) x 1, Fotel bujany x 1, Meble balkonowe: 2 fo

Klient: Michał S.
,
Trasa: Baar - Otwock

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle łączymy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby wszystkie pakunki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest spisać rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone przedmioty przyjechały na miejsce. Przenosiny często wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również podpisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie paczek w nowym domu. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych danych odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć ilość a także wymiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe chronienie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu okna, instalacje artystyczne, porcelana, oraz część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, spada również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, figurki itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Zdarza się, że sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach budowlanych i w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby tekstylne albo worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiej dostępne, z kolei torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek naderwą się albo też że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować trzeba także kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Dokładnie ustal dni, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują też swoje opakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle łączymy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby wszystkie pakunki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest spisać rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone przedmioty przyjechały na miejsce. Przenosiny często wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również podpisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie paczek w nowym domu. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych danych odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć ilość a także wymiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe chronienie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu okna, instalacje artystyczne, porcelana, oraz część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, spada również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, figurki itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Zdarza się, że sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach budowlanych i w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby tekstylne albo worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiej dostępne, z kolei torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek naderwą się albo też że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować trzeba także kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Dokładnie ustal dni, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują też swoje opakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Irlandia już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę