Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalizm, szybkość, najwyższa kultura. Polecam Pana Krzysztofa w 100%

Kartony 11–20

Zdecydowanie polecam, fantastyczna komunikacja i szybka pomoc w kryzysowej sytuacji, za co serdecznie dziękuję. Kierowcy the best.

Kartony 31–50, Lodówka z zamrażarką x 1, Pralka x 1, Sofa narożna x 1, Telewizor duży (większa niż

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie kojarzą się z chaosem, stresującym nastrojem i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód a także efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i spokojnie zabrać się za pakowanie przedmiotów a także znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby wszystkie kartony były skatalogowane oraz oznaczone. Dobrze jest sporządzić listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone pakunki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę a także rozmiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zadbać o właściwe chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, jak na przykład okna, rzeźby, naczynia, a także część mebli. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, spada także ryzyko połamania podczas transportu. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, ceramika, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych i w sieci. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby tekstylne lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną lub że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, muszą zostać rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te z pozoru drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować powinno się również kwiaty. Pudła, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Precyzyjnie określ dni, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne opakowania, takie jak torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie kojarzą się z chaosem, stresującym nastrojem i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód a także efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i spokojnie zabrać się za pakowanie przedmiotów a także znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby wszystkie kartony były skatalogowane oraz oznaczone. Dobrze jest sporządzić listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone pakunki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę a także rozmiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zadbać o właściwe chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, jak na przykład okna, rzeźby, naczynia, a także część mebli. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, spada także ryzyko połamania podczas transportu. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, ceramika, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych i w sieci. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby tekstylne lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną lub że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, muszą zostać rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te z pozoru drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować powinno się również kwiaty. Pudła, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Precyzyjnie określ dni, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne opakowania, takie jak torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Łotwa już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę