Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewóz przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Transpeed oferuje bardzo rzetelne usługi, a Pan kierowca Tomasz był niesamowicie pomocny przy wnoszeniu kartonów i ich dowozie na czas. Dziękuję jeszcze raz za bezstresową przeprowadzkę! Bardzo polecam!!!

Kartony 11–20

Bardzo rzetelnie i profesjonalnie. Przesyłka dotarła na czas bez żadnych uszkodzeń. A sam Mariusz to przesympatyczny gość. Dziękuję i gorąco polecam.

Kartony 11–20, Kartony i inne przedmioty x 15

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem a także rozbudowaną listą zadań do zrobienia. Jednakże fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód i płynnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i bez nerwów wziąć się za pakowanie dobytku i oczywiście znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby pamiętać, aby wszystkie pakunki były skatalogowane i podpisane. Najlepiej przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki przyjechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w docelowym mieszkaniu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz dużo drobiazgowych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę i rozmiary mebli i paczek. Sporządzenie listy jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu szkło, dzieła sztuki, porcelana, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest także ryzyko zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak książki, filmy, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Bywa, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy i rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby materiałowe i worki. Worki będą mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te pozornie drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować należy także kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub wymagającego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie ustal terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak pianino, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków i specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, na przykład torby, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem a także rozbudowaną listą zadań do zrobienia. Jednakże fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód i płynnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i bez nerwów wziąć się za pakowanie dobytku i oczywiście znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby pamiętać, aby wszystkie pakunki były skatalogowane i podpisane. Najlepiej przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki przyjechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w docelowym mieszkaniu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz dużo drobiazgowych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę i rozmiary mebli i paczek. Sporządzenie listy jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu szkło, dzieła sztuki, porcelana, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest także ryzyko zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak książki, filmy, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Bywa, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy i rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby materiałowe i worki. Worki będą mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te pozornie drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować należy także kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego lub wymagającego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie ustal terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak pianino, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków i specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, na przykład torby, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Luksemburg już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę