Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Nawet się nie spodziewałam,że można tak szybko załatwić transport. Sprawnie, rzetelnie i profesjonalnie. Kierowca mega sympatyczny i pomocny ! Szczerze polecam

15 Kartonow przeprowadzkowych, 10 Plastikowych skrzynek, Meble kuchenne 8 Metrow biezacych,

Klient: Magda O.
,
Trasa: Wehr - Węgorzewo

Wszytko zorganizowane i na czas bez żadnych opóźnień i co najważniejsze wszystko dojechali bez żadnych uszkodzeń :) Jeśli będę miał okazje to będę polecał . Pozdrawiam

1

,
Trasa: Londyn - Nowe Miasto Lubawskie

Wszystko Super!! Jak najbardziej polecam ! 100%

Części samochodowe z Krakowa Polska >>>>> Dammarie-les-Lys 77190 Francją

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Kraków - Melun

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona przeprowadzka będzie przebiegać szybko oraz płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, przemyślnie oraz spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby przewożone rzeczy były skatalogowane i podpisane. Najlepiej stworzyć spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone rzeczy dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w docelowym domu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość i rozmiary sprzętów i kartonów. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, takie jak okna, obrazy, naczynia, jak również niektóre meble. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada także ryzyko połamania podczas transportu. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe a także ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna duża liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie w inny sposób. Często sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Kupisz je w wybranych marketach remontowych oraz w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy a także rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby materiałowe albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te z pozoru drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Osobno zapakować trzeba także kwiaty. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Dokładnie ustal dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i skręcanie mebli, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść przedmioty a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, np. torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona przeprowadzka będzie przebiegać szybko oraz płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, przemyślnie oraz spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby przewożone rzeczy były skatalogowane i podpisane. Najlepiej stworzyć spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone rzeczy dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w docelowym domu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość i rozmiary sprzętów i kartonów. Spisanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, takie jak okna, obrazy, naczynia, jak również niektóre meble. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada także ryzyko połamania podczas transportu. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe a także ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna duża liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie w inny sposób. Często sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Kupisz je w wybranych marketach remontowych oraz w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy a także rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby materiałowe albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te z pozoru drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Osobno zapakować trzeba także kwiaty. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Dokładnie ustal dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i skręcanie mebli, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść przedmioty a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, np. torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Mannheim już od 150!

Zleć przeprowadzkę