Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko Super!! Jak najbardziej polecam ! 100%

Części samochodowe z Krakowa Polska >>>>> Dammarie-les-Lys 77190 Francją

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Kraków - Melun

Bardzo dobry kontakt z właścicielem i pracownikami. sympatyczni i bardzo profesjonalni pracownicy , którzy sprawnie i bezpiecznie zapakowali pudła do samochodu. Transport został dostarczony szybko i w całości do Finlandii. Polecamy

małe meble , pudła

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Gdańsk - Helsinki

Bardzo Dobry!! Bardzo mi Pomogaly Polecam!!!!

Grill 1,5 m + kartony i Torba

Klient: Jakub J.
,
Trasa: Warszawa - Poznań

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i bardzo długą listą rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan działania, z głową oraz bez nerwów przystąpić do pakowania przedmiotów oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Dobrze jest przygotować rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem znacznej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość a także rozmiary sprzętów i kartonów. Spisanie spisu jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, choćby okna, rzeźby, naczynia, jak również antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, porcelana, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno przyda się znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych i w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te pozornie lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować powinno się też kwiaty. Pojemniki, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Starannie podaj terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i bardzo długą listą rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan działania, z głową oraz bez nerwów przystąpić do pakowania przedmiotów oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Dobrze jest przygotować rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem znacznej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość a także rozmiary sprzętów i kartonów. Spisanie spisu jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, choćby okna, rzeźby, naczynia, jak również antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, porcelana, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno przyda się znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych i w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te pozornie lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować powinno się też kwiaty. Pojemniki, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Starannie podaj terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Nottingham już od 150!

Zleć przeprowadzkę