Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko na czas i profesjonalnie! Polecam

Kartony 6–10, Regał x 1

,
Trasa: London - Poznań

Wielki pozytyw! Pan Tomasz jest bardzo profesjonalny, pomogl mi rowniez z papierami, wszystko dowiozl na czas i ogolnie- swietny fachowiec! Bardzo polecam!

Kartony 6–10, Pufa x 1

Klient: Tomasz P.
,
Trasa: Bridport - Nowy Dwór Wejherowski

Wszystko ok polecam

Kuchnia gazowa

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Metz - Bordeaux

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem i bardzo długim spisem zadań które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód a także sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów oraz wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby pamiętać, aby nasze pakunki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie paczki przyjechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość a także wielkość sprzętów i kartonów. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład szkło, rzeźby, naczynia, a także niektóre meble. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, porcelana, figurki itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie przyda się znaczna liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Kupisz je w wybranych marketach remontowych a także w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować trzeba też rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Dokładnie określ terminy, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i montowanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń jest też wystawianych między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków a także szczególnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. pomoc pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem i bardzo długim spisem zadań które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód a także sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów oraz wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby pamiętać, aby nasze pakunki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie paczki przyjechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość a także wielkość sprzętów i kartonów. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład szkło, rzeźby, naczynia, a także niektóre meble. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, porcelana, figurki itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie przyda się znaczna liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Kupisz je w wybranych marketach remontowych a także w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować trzeba też rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Dokładnie określ terminy, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i montowanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń jest też wystawianych między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków a także szczególnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. pomoc pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Palma już od 150!

Zleć przeprowadzkę