Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok. Dziękuję za pomoc w załadowaniu wszystkiego!

Kartony 21–30, Naroznik meble i inne x 1

Klient: Bartosz A.
,
Trasa: Bischofsheim - Głogów

Bardzo dobry kontakt, sprawnie, kulturalnie. Pomoc przy załadunku i rozładunku - wszystko zgodnie z uzgodnieniami. Jak najbardziej POLECAM!!!

Kartony 6–10, Fotel x 2, Krzesło do jadalni x 2

Klient: Oleg S.
,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem i bardzo długą listą zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko a także sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zadbać o to, żeby wszystkie paczki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej przygotować rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje rzeczy przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi poznać liczbę i rozmiary sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład okna, rzeźby, talerze, oraz stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach prościej będzie transportować, maleje także niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych i w sieci. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby tekstylne lub worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny zostać rozmrożone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować należy również rośliny. Pudła, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego lub wymagającego wyjątkowej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Precyzyjnie podaj dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony a także jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem i bardzo długą listą zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko a także sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zadbać o to, żeby wszystkie paczki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej przygotować rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje rzeczy przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi poznać liczbę i rozmiary sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład okna, rzeźby, talerze, oraz stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach prościej będzie transportować, maleje także niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych i w sieci. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby tekstylne lub worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny zostać rozmrożone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować należy również rośliny. Pudła, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego lub wymagającego wyjątkowej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Precyzyjnie podaj dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony a także jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Hiszpania już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę