Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalna i kompleksowa obsługa. Bezpieczny i szybki załadunek, przyjazd na miejsce docelowe o umówionej godzinie. Polecamy, dla Pawła nie ma rzeczy niemożliwych :-)

Kartony 6–10, Lodówka z zamrażarką x 1, Komoda średnia x 2, Komoda duża x 1, Zestaw do jadalni (4 k

Klient: Paweł M.
,
Trasa: Łódź - Bladel

Super transport, szybki jak błyskawica. Miła obsługa. Polecam,

Kartony 51–70, Rower stacjonarny x 1

Klient: Denys H.
,
Trasa: Palterndorf-Dobermannsdorf - Orneta

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z nieładem, stresującą atmosferą oraz bardzo długim spisem rzeczy do wykonania. Jednak fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone kartony zostały wcześniej uporządkowane i oznaczone. Najlepiej sporządzić spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone przedmioty przyjechały do nowego domu. Przenosiny zwykle są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w docelowym miejscu. Oprócz tego, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać liczbę a także wymiary mebli oraz kartonów. Spisanie listy jest zatem konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład szkło, dzieła sztuki, naczynia, jak również niektóre meble. Najlepiej owinąć je w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozkręcić. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, spada też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, ceramika, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać pudła. Można przypuszczać, że przyda się znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Często sklepy ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach budowlanych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby materiałowe albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny zostać rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować należy również kwiaty. Kartony, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść kartony oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, jak pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują też własne opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z nieładem, stresującą atmosferą oraz bardzo długim spisem rzeczy do wykonania. Jednak fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone kartony zostały wcześniej uporządkowane i oznaczone. Najlepiej sporządzić spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone przedmioty przyjechały do nowego domu. Przenosiny zwykle są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w docelowym miejscu. Oprócz tego, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać liczbę a także wymiary mebli oraz kartonów. Spisanie listy jest zatem konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład szkło, dzieła sztuki, naczynia, jak również niektóre meble. Najlepiej owinąć je w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozkręcić. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, spada też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, ceramika, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać pudła. Można przypuszczać, że przyda się znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Często sklepy ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach budowlanych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby materiałowe albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny zostać rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować należy również kwiaty. Kartony, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść kartony oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, jak pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują też własne opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Włochy już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę