Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport dzieł sztuki. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą dzieła sztuki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno przewiezione dzieła sztuki:

Przesyłki 2 obrazy w ramach za szkłem 100x70 cm
2 obrazy w ramach za szkłem 100x70 cm

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Białystok
Cena:
140,00 zł

Oszczędność:

90 zł
Przesyłki 3 obrazy spakowane w 2 paczkach
3 obrazy spakowane w 2 paczkach

Skąd:

Polska, Bielsko-Biała

Dokąd:

Polska, Gdańsk
Cena:
492,00 zł

Oszczędność:

242 zł
Przesyłki Akwarium, półka, wzmacniacz, głośniki
Akwarium, półka, wzmacniacz, głośniki

Skąd:

Polska, Lublin

Dokąd:

Polska, Tarnów
Cena:
256,00 zł

Oszczędność:

185 zł
Przesyłki Rozłożona instalacja przestrzenna
Rozłożona instalacja przestrzenna

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Lublin
Cena:
350,00 zł

Oszczędność:

253 zł
Przesyłki 2 rzeżby kazda po ok. 60 kg x 2
2 rzeżby kazda po ok. 60 kg x 2

Skąd:

Polska, Kraków

Dokąd:

Polska, Zakopane
Cena:
280,00 zł

Oszczędność:

158 zł
Przesyłki Obraz 120x120 cm (w pudełku)
Obraz 120x120 cm (w pudełku)

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Łódź
Cena:
140,00 zł

Oszczędność:

69 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolona z transportu. Dobry kontakt, bardzo miła obsługa, profesjonalnie i szybko według uzgodnionej ceny. Paczka była duża i delikatna a dotarła bezpiecznie. Polecam i skorzystam w przyszłości.

Obraz mojego autorstwa, który wraca z wystawy

Klient: Piotr R.
,
Trasa: Mediolan - Kraków

polecam

Dwa obrazy w jednym pudełku

,
Trasa: Gdynia - Wrocław

Pierwszy raz na Clicktrans i od razu trafiłem na świetny transport! Odbiór dokładnie o umówionej porze, dostawa nawet wcześniej niż było to zapowiedziane. Bezproblemowy kontakt oraz odpowiednie zabezpieczenie przedmiotu. Polecam bez dwóch zdań!

Obraz

Klient: Tomek T.
,
Trasa: Wrocław - Rudka-Sanatorium

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport dzieł sztuki?

Jeżeli poszukujesz przewoźnika, któremu możesz zlecić przewiezienie dzieła sztuki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. W gronie wielu zarejestrowanych u nas firm znajdują się również firmy zajmujące się transportem takiego rodzaju ładunków. Obrazy czy rzeźby wymagają specjalnej uwagi w trakcie transportu, dlatego wystawiając zlecenie powinieneś kliknąć kategorię Specjalnej ostrożności. Sumiennie wypełnij cały formularz przesyłki, przedstaw wymiary i ciężar dedykowanego do transportu okazu, a w Informacjach dodatkowych uwzględnij wszelkie ważne dane niepasujące do pozostałych rubryk. 

Pakowanie oraz przygotowanie dzieła

Przed przekazaniem przesyłki do firmy transportowej, przygotuj przesyłkę do przewozu. W przypadku dzieł sztuki poprawne spakowanie staje się bardzo istotne. Musisz poświęcić temu sporą uwagę. Jeżeli nie masz ochoty samemu zajmować się pakowaniem, sprawdź, czy firmy gwarantują tego typu usługę. Jeśli natomiast planujesz samemu pakować dzieło, przestrzegaj poniższych zasad. Najważniejsza jest dokładność i staranność. Całe dzieło musi być zabezpieczone, szczególnie wszystkie delikatniejsze elementy. Sposób spakowania dopasuj do typu dzieła. W zależności od tego, czy jest to malunek, rzeźba czy coś innego, pakowanie będzie wyglądać odmiennie. Podczas pakowania dzieła możesz użyć różnego typu materiały. Folia bąbelkowa zadziała dobrze jako zewnętrzna powłoka ochronna. Jednakże nie powinna mieć bezpośredniej styczności z malowanymi częściami przedmiotu. Jeśli pakujesz malunek, najpierw zawiń dzieło w inny materiał a dopiero wtedy okryj folią bąbelkową. Jeżeli planujesz schować rzecz w pudełku, kartonie oraz innym opakowaniu, musisz zapełnić pustą przestrzeń w środku opakowania. Granulat piankowy i styropian bardzo dobrze sprawdzają się jako wypełniacze. Jednakże nawet jeśli korzystasz z wypełniaczy, opakowanie nie może być zbyt duże. Granulaty są sypkie, dlatego ładunek umieszczony w kartonie dalej mógłby się ruszać, a musi być unieruchomiony. Najlepiej znaleźć pudło, które jest trochę większe niż umieszczone w nim dzieło artysty. Oprócz gąbki do zapełnienia wolnych przestrzeni nadaje się też makulatura. Można chociażby zgnieść przeczytane magazyny czy kartki ze skoroszytów. Miej na uwadze, że pokryte farbą płótno nie może stykać się z wypełniaczami. Pakując malunki należy dodatkowo zabezpieczyć płótno warstwą zabezpieczają, aby zapobiec przebiciu czy rozdarciu. Taką ochronę może stanowić np. tekturowa lub pilśniowa wkładka albo płytka z plastiku. W sklepie dostępne są specjalistyczne materiały przydatne podczas ochrony delikatnych rzeczy. Należą do nich na przykład poduszki wypełnione powietrzem i wkłady piankowe. Po umieszczeniu dzieła artysty w opakowaniu, zabezpieczeniu go i wypełnieniu wolnych przestrzeni, pozostaje zaklejenie pakunku. Prostym sposobem jest oklejanie przesyłki taśmą klejącą. Taśma powinna być odpowiednio szeroka i mocna. 

Dzieła sztuki wymagają zagwarantowania odpowiednich warunków podczas transportu. Należy ochronić je przed wysoką temperaturą oraz wilgocią. Sporą rolę ma zabezpieczenie. Przesyłkę można ochronić przed wilgocią chowając opakowanie w plastikowej torbie albo pokrywając je dodatkowo folią samoprzylegającą. 

W trakcie transportu malunek powinien stać pionowo. Nic nie może się na nim opierać i na niego napierać. Za to obraz może być oparty bezpiecznie o coś płaskiego. Obraz musi spędzić jak najmniej czasu w aucie, tylko tyle ile jest to konieczne. Obraz czy posąg trzeba przymocować szelkami.

Różne ogłoszenia i koszty transportu

W Clicktr

Szukasz transportu?

Transport dzieł sztuki Białystok już od 190 zł!

Zleć transport dzieł sztuki