Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Mam tylko i wylacznie pozytywne rzeczy do powiedzenia. Bardzo szybko i profesjonalna usluga. Wszytskie rzeczy ( w tym szklo) dojechaly w nienagannym stanie. Plecam kazdemu kto decyduje sie na miedzynarodowa przeprowadzke!

1 pokoj

Klient: Robert W.
,
Trasa: Kraków - Londyn

Moge spokojnie polecic. Wszystko odbylo sie tak, jak zaplanowano.

Przeprowadzka duzego domu

Klient: Martyn .
,
Trasa: City of Nottingham - Sławków

Szybka przesyłka, polecam!

Kartony 1–5, Gitara x 2, Deskorolka x 3

,
Trasa: Burgess Hill - Konstancin-Jeziorna

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z chaosem, stresującym nastrojem oraz bardzo długą listą zadań które trzeba zrobić. Jednak fachowo urządzona zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone kartony były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje rzeczy dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę i rozmiary sprzętów i pakunków. Sporządzenie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak okna, dzieła sztuki, miski, a także antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, spada także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, ceramika, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy oraz przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby tekstylne i worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować trzeba również kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Starannie podaj dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków oraz specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z chaosem, stresującym nastrojem oraz bardzo długą listą zadań które trzeba zrobić. Jednak fachowo urządzona zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone kartony były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje rzeczy dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę i rozmiary sprzętów i pakunków. Sporządzenie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak okna, dzieła sztuki, miski, a także antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, spada także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, ceramika, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy oraz przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby tekstylne i worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować trzeba również kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Starannie podaj dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków oraz specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Białystok już od 150!

Zleć przeprowadzkę